Seo Algoritmasını Sürekli Değiştiren Google

Google, elbette, gezegendeki en büyük, en çok kullanılan arama motorudur. Bu statüyü elde etmeyi başardılar çünkü sürekli olarak en iyi, en alakalı arama sonuçlarını müşterileri için geri getirdiler, aramadan sonra ve yıldan yıla arama yaptılar. Bunu, arama algoritmalarını sürekli olarak güncelledikleri veya daha net bir şekilde açıklayabildikleri için, her zaman belirli bir aramanın sonuçları olarak hangi web sitelerinin görüntüleneceğini seçmek için kullandıkları ölçütleri hassaslaştırdıkları için başardılar.

Google, en etkili algoritmaları geliştirerek ve İnternet kullanıcılarını daha kullanışlı ve alakalı arama sonuçlarıyla güvenilir bir şekilde sağlayarak dünyanın en baskın arama motoru şirketi haline gelmiştir. Google, kullanıcılarına, aradıkları şeyi bulabilmeleri için mümkün olduğunca basit yanıtlar sunarak hayatı kolaylaştırmayı sever. Şu an itibariyle, yemek tarifleri, videolar, makaleler, yerel işletmeler, müzik, yorumlar ve TV ve filmler için görüntülenir. Bir şirket olarak Google, en üstte kaldıklarından emin olmak ister, bu nedenle süreci iyileştirmek ve daha iyi sonuçlar elde etmek için sürekli olarak algoritmalarını güncellerler.

Algoritma Nedir?

Algoritmalar, bir bilgisayara ne yapmaları gerektiğini söyleyen bilim ve hesaplamalardır ve bu algoritmalar, bir kullanıcının girdiği her girdi için genellikle farklı çıktılar verir. Bir kullanıcı anahtar kelimelerle arama yaptığında SEO devreye girer; Algoritma, kullanıcı girdisine (arama terimleri) dayalı olarak ilgili çıktılar (sonuçlar) oluşturur.

            Her web sitesi sahibine dürüst olmaları konusunda güvenemedikleri için Google gibi arama motoru şirketleri, web sitelerinin içeriğini okuyan ve her sitenin neyle ilgili olduğunu belirleyen programlar geliştirdiler ve daha sonra hangi sitelerin daha çok olduğunu belirlemek için çeşitli diğer kriterleri kullandılar.

Bu süreç tamamen otomatiktir ve her arama motoru şirketi bu işi yapmak için kendi algoritmalarını geliştirmek zorundadır.

Bugüne Kadar Yapılan Google Algoritmaları

 Penguin ( Penguen ) – Backlink kalitesi

 Panda algoritması – İçerik ve kod kalitesi

 Hummingbird ( Sinek Kuşu ) – Kullanıcı deneyimi

 SSL güncellemesi

 Mobil uyumluluk güncellemesi, Responsive uyumluluk ve Amp

 Google Caffeine

 Pirate , Özgün içerik ve telif sorunları

 Google Phantom

 Yapısal Veri güncellemesi

 Exact Match Domain

 DMCA güncellemesi

 Fred güncellemesi, Reklam yerleşimi

 Pigeon , Yerel Seo ile ilgili

Maccabees Update  Rank Brain ( Yapay Zeka ), Kullanıcı deneyimi, hemen çıkma oranı, sitede kalma süresi gibi sinyaller