Adblock Eklentisi Nereden İndirilir?

Adblock Ne İşe Yarar?

Tam da günün yorgunluğunu, haftanın stresini; işle, okulla, çevreyle ilgili problemlerimizin ağırlığını atmak için gerek akıllı telefon ve tabletlerle; gerekse bilgisayarlar yoluyla internette atıyoruz. Fakat canımızı sıkan bir durum var: Reklamlar! Zaten televizyonda dizilerimizin, filmlerimizin en güzel dakikalarında ekrana gelen ve keyfimizi sabote eden bu kısa videolar; internette de karşımıza çıkıyor ve bize aynı kötü hissi sanal ortamda da yaşatıyor.

Reklamlar her ne kadar markaların tanıtım yolu ve şirketlerin kazanç kapısı olsa da sık sık karşımıza çıkması özellikle içimizi daraltan bir durum. Ama bu tür durumlar için geliştirilmiş mükemmel bir eklenti mevcuttur.

Adblock isimli bu eklenti 40 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılıyor. Deha ürünü bu uzantı girilen her sitedeki reklamları tespit edip engelliyor. Böylece kullanıcılarına kesintisiz internet keyfi yaşatıyor. Sanal âleminin tanıdık ismi Google, internet Chrome isimli uygulamasında bu tür eklentileri indirip kullanabileceğiniz bir web mağazası içeriyor.

İndirme İşlemi

Adblock’u Chrome Web Mağazası isimli siteden, uzantılar bölümünden bu isimle aratarak bulabilirsiniz. Tıklayarak uzantı penceresine de eriştikten sonra üzerinde + (artı) işareti bulunan “Chrome’a Ekle” butonuna da tıklayarak tarayıcınıza ekleyip kullanabilirsiniz. Uzantılardan yani, “chrome://extensions” bölümünden aktifleştirebileceğiniz eklenti istediğiniz sitelerde durdurulup istediğiniz sitelerde aktive edilebilir bir özelliğe sahiptir. Ayrıca tamamen ücretsiz bir eklentidir.

Ayrıca Adblock kullandığınız halde sayfada halen engellenmeyen reklamları, eklenti üreticilerine geri bildirim yoluyla gönderebilir ve kesintisiz sanal keyif yaşayabilirsiniz.